Aside

Wroc# 2016 – relacja

Wroc# to konferencja organizowana przez firmę Objectivity. Na Stadionie Śląska zgromadzili się programiści i pasjonaci języka C# w liczebności niemal całej firmy, bo ok. 450 osób! Tegoroczna edycja była dopiero drugą w historii, a zainteresowanie mimo to sięgnęło zenitu. Udział był darmowy, więc w oficjalnych zapisach bilety kończyły się po 2 sekundach. Mi i licznej ekipie z mojej firmy (było nas jedenaścioro) udało się wygrać bilety w różnych konkursach organizowanych na Facebooku, choć niektórzy musieli skorzystać z uprzejmości znajomych.

courseonwrocsharp

Kapitanie, kierunek Wroc#!

Agenda na pierwszy rzut oka wydała mi się dość dziwna, bo mieliśmy tam tematy od stricte .NET-owych i ogólno-programistycznych (ASP.NET, mikroserwisy), przez narzędziowe (GIT, Entity Framework Core, task runners), po coś zupełnie oderwanego od tematu (startupy). Dopiero w czasie trwania prelekcji w pełni doceniłam zamysł organizatorów i to, czym się kierowali. Po pierwsze, każdy znalazł tu coś dla siebie, a po drugie – może nawet ważniejsze – sami prelegenci to specjaliści znani na całym świecie i zarówno ich wiedza, jak i sposób dzielenia się nią, są godne podziwu.

kasia

Każda sesja była na swój sposób ciekawa, ale najbardziej zapadły mi w pamięć te dotyczące Gita oraz task runners w postaci Gulpa i Granta. Prowadzący, odpowiednio, Enrico Campidoglio oraz Chris Clug, potrafili w jednocześnie zainteresować tematem, zachęcić do użycia wspominanych narzędzi, a na koniec zostawić z niezłym mętlikiem w głowie. Bardzo inspirujące była również prelekcja Marka Rendle „My First Startup (and other mistakes)”, z której można by uczyć się publicznych wystąpień. Mark kiedyś pracował jako profesjonalny stand-uper, stąd jego umiejętność robienia show.

tweetception

Tweet-ception

Szczególne uznanie należy się organizatorom konferencji. Nie straszne było im spóźnienie jednego z prelegentów, chwilowo nie działający dźwięk podczas pierwszej sesji, a także pewnie mnóstwo innych przeciwności losu. Dodatkowo, cała konferencja była streamowana na żywo w Internecie, poszczególne filmy będą dostępne niebawem. Na najwyższym poziomie stał catering – chyba najlepszy z jakim kiedykolwiek spotkałam się na tego typu wydarzeniu. Niestety na after-party nie zostałam, ale z opinii na Twitterze można wywnioskować, że zabawa była udana.

team

Na kolejną edycję konferencji również planuję się wybrać, bo organizatorzy na pewno nie zawiodą oczekiwań, ale chciałabym, żeby „być albo nie być” na Wroc# nie było tak losowe. Właśnie co do procesu rejestracji na wydarzenie mam największe zastrzeżenia z całej konferencji. Niesmak pozostał, mimo świetnych prelekcji, prelegentów i organizacji. Może w przyszłym roku dobrym pomysłem byłoby napisanie automatu, który wykonałby całe oczekiwanie na otwarcie zapisów za nas i „klikanie” w milisekundach, ale najpierw należałoby zadać sobie pytanie – czy to na pewno uczciwe?

Moją relację mogliście śledzić na twitterze: @immora

2 thoughts on “Wroc# 2016 – relacja

  1. Pingback: dotnetomaniak.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *